Sağlık Beyanı

Kozmetik ve Dermokozmetik Ürünleri

Kozmetik ürünler, Sağlık Bakanlığı'nın Kozmetik Yönetmeliği çerçevesinde, insan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organları gibi farklı dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere tasarlanmış preparatlar ya da maddeler olarak tanımlanmaktadır. Bu ürünlerin tek veya temel amacı, söz konusu bölgeleri temizlemek, koku vermek, görünümlerini değiştirmek, vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak ya da iyi durumda tutmaktır.

Sonkullan.com’da satılan kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların hiçbiri hastalıkları tedavi etme, tedaviye yardımcı olma, hastalıkları önleme veya hastalıkların önlenmesine yardımcı olma iddiasında bulunamaz. Kozmetik ürünlerin derinin alt katmanlarında kalıcı etkiler yarattığı iddia edilemez. Sitemizde yer alan açıklamalar, üretici ve ithalatçı firmalar tarafından sağlanan ürün etiketleri, broşürler ve diğer bilgi belgelerine dayanmaktadır. Bu bilgiler, ürünlerin vaat edilen faydalarının kesinlikle sağlanacağı veya herhangi bir yan etkisi olmayacağı anlamına gelmez.

Vitamin ve Besin Takviyeleri

İnternet üzerinden satışı yapılan ürünlere ilişkin reklam ve ilanlarda, kullanıcıları yanıltıcı, eksik veya kamu sağlığını bozucu nitelikte bilgiler içermesi yasaktır. Bu nedenle, sonkullan.com'da satılan ürünlerle ilgili olarak, özellikle rahatsızlıkları önlediği, tedavi ettiği ya da tedavisine yardımcı olduğu ve/veya ilaç niteliğinde olduğu gibi beyanlara yer verilmemektedir. Sitemizde satılan gıda takviyeleri bitkisel içerikli takviye edici gıdalar olup, ilaç yerine tavsiye edilemez ve kullanılamaz. Site içerisinde ve ürün detaylarında yer alan bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzman doktorlara başvurunuz.